¨
abbott
prossure ensurepro

Silové cvičení

Zdravé cvičení

Síla svalů hraje velmi důležitou roli při vykonávání každodenních aktivit jako je například chůze po schodech, nakupování nebo chození.

Přibývající věk a nedostatek fyzické aktivity může způsobit ztrátu přibližně 20 % svalové hmoty. Děje se tak pomalu a neznatelně, což může nakonec vést ke ztrátě až 40 % svalové hmoty, pokud tomu nezabráníme.

Tato ztráta je více znatelná v dolních končetinách, způsobuje pomalejší chůzi s vyšším rizikem pádu a zvyšuje pravděpodobnost zhoršení soběstačnosti.

Silové cvičení rozvíjí kostní a svalovou tkáň, snižuje její ztrátu způsobenou věkem, zlepšuje metabolismus, a pomáhá udržet adekvátní váhu a hladinu cukru v krvi.      

Doporučení

Cvičte nejdříve bez závaží a vyvarujte se na začátku používání nadměrně těžkých závaží: doporučujeme lehčí váhu, pokud závaží nezvednete 6 – 8x bez větších potíží.

Důležitá je kontrola dechu: vydechnout v momentě největší námahy a nadechnout se v momentě, kdy už sval není stažený.

Pokud Vám lékař neomezil příjem tekutin, pijte dostatek tekutin během cvičení.

Možnosti uchopení činek

Vyvážený příjem živin
a energie v nemoci

PROSURE®

Tekutá výživa k dietnímu postupu u pacientů s podvýživou nebo s rizikem vzniku podvýživy, u pacientů s nádorovým nebo jiným zánětlivým onemocněním.

více informací

ENSURE® Plus Advance

Komplexní a vyvážená tekutá výživa určená k dietnímu postupu u dospělých s podvýživou a/nebo při ztrátě svalové hmoty, síly a funkčnosti.

více informací
Ensure® Plus Advance a Prosure® jsou potraviny pro zvláštní lékařské účely. *

*Ensure® Plus Advance a Prosure® jsou potraviny pro zvláštní lékařské účely.
Důležité upozornění: jsou vhodné jako doplňkový zdroj výživy. Používejte na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy, farmacie nebo odborníka na péči o matku a dítě. Není určeno pro děti, pokud použití nedoporučil lékař nebo jiný kvalifikovaný zdravotnický pracovník. Není určeno k parenterálnímu použití. Neužívat při galaktosémii. Bez lepku.
Přípravky zakoupíte v lékárně, nebo Vám je může předepsat Váš onkolog.